Hakkımda

Ben Soner. İstanbulda yaşayan, programlama konusunda tutkulu bir bilgisayar mühendisliği mezunuyum. Bu yüzden kendime Bilgisayar Mühendisi mi, Yazılım Mühendisi mi yoksa Programcı mı demeliyim tam karar veremiyorum. Fakat reenkarnasyon gerçekse, bir sonraki yaşamda da aynı hayatı yaşamak isterdim. Bundan eminim. Programlama diline bağlı olmaksızın her türlü programlama konusuyla ilgilenmeye çalışsam da, çoğunlukla C# dili üzerinde çalışıyorum.

Bilgisayar büyüleyici bir makina. Ama ne kadar büyüleyici olsalar da, yine de onu kullanan bir insanın yansıması gibi davranıyorlar. Bu yüzden bir bilgisayardan alabilecekleriniz tamamen size bağlı.

 • 2002 yılında Ali Osman Sönmez Fen Lisesi‘ni (yeni adıyla Tofaş Fen Lisesi) kazanmam ile sayısal alana olan ilgim bir kat daha arttı. Matematik’e her zaman hayran olmuşumdur.
 • 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazanmamla bilgisayar denen aletle tanışmış oldum ki bundan sonra hayatımda olan herşey bu sayede gerçekleşti diyebilirim.
 • 2008 yılında basketbol hakemliği‘ne başlamam ile kendime harika bir hobi buldum. Hakemlik kavramına bu kadar ısınacağıma inanmazdım. 2012 yılında bırakmak zorunda kaldım.
 • 2010 yılında mezun olmamla birlikte Scania Tüketici Finansmanı‘nda It Specialist olarak işe başladım. Scania Finans çalışmak için harika bir yer. Bir programcı olarak Scania Finans şirketinde ilk iş tecrübemi yaşadığım için kendimi çok şanslı hissederim. Çünkü sadece programlama konusunda değil, IT kısmının birçok dalında tecrübe kazanma şansı yakalamıştım.
 • Aralık 2011’de askere gittim. Elime 1972 yapımı bir G3 verip, askeri lojman nizamiyesinde koltuk deneğine bantlanmış kırık bir ayna ile içeri giren araçların altında bomba aradım. Yaptık, bitti. Hala o 155 günümü geri istiyorum.
 • Mart 2013’te Akbank‘ta işe başladım. 1 sene backup admin, 3.5 sene izleme sistemleri grubunda çalıştıktan sonra, şu anda Juzdan grubunda çalışıyorum.
 • Stack Overflow ve Quora‘da bir şeyler yazmaya çalışıyorum.
 • Sert, haşin, gaddar fakat bilakis çok kibarım, iyi dans ederim, ısrar ederim.

Neden blog yazıyorsun?

İlginç bulduğum konular hakkında araştırmalar yapıyorum, ardından onları daha sonra kolay bir şekilde bulmak için blog postu haline getiriyorum. Yazarak öğrenmek konusunda kendimi çok şanslı hissediyorum bu yüzden. Eğer başka insanlar da bu yazdıklarımı yararlı ya da ilginç bulurlar ise, ne güzel..

Sana nasıl ulaşabilirim?

soner.gonul {@} gmail.com

3 thoughts on “Hakkımda”

 1. kardesim, ben birsey merak ettim.

  “Atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun!” diye yazmissin. Neden böyle yazdin ?

 2. Yazılarınızı hayranlıkla takip ediyorum. Gaddar haliniz beni çok etkiledi. Programlamaya olan ilginiz beni cezbetti. Yeni postlarınızı merakla bekliyorum.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.