Leetcode Çözümleri | Three Consecutive Odds

Leetcode içerisinde bulunan “Three Consecutive Odds” sorusunun açıklaması ve çözümü. Bu soruda size verilen bir tam sayı dizisinde, 3 tane yan yana tek sayı olup olmadığını bulmanız isteniyor. ➡️ Leetcode 1550. Three Consecutive Odds: https://leetcode.com/problems/three-consecutive-odds/ ➡️ Problem açıklaması: Given an integer array arr, return true if there are three consecutive odd numbers in the array. … Continue reading Leetcode Çözümleri | Three Consecutive Odds

LeetCode Çözümleri | Add Digits

Leetcode içerisinde bulunan “Add Digits” sorusunun açıklaması ve çözümü. Bu soruda sizi verilen bir tam sayının rakamları toplamı tek hane olana kadar toplayıp geriye döndürmeniz isteniyor. ➡️ LeetCode 258. Add Digits: https://leetcode.com/problems/add-digits/ ➡️ Problem açıklaması: Given an integer num, repeatedly add all its digits until the result has only one digit, and return it. Example … Continue reading LeetCode Çözümleri | Add Digits

Leetcode Çözümleri | Determine Color of a Chessboard Square

Leetcode içerisinde bulunan “Determine Color of a Chessboard Square” sorusunun açıklaması ve çözümü. Bu soruda size verilen satranç tahtası üzerindeki karenin beyaz bir kare olup olmadığını bulmanız isteniyor. ➡️ Leetcode 1812. Determine Color of a Chessboard Square: https://leetcode.com/problems/determine-color-of-a-chessboard-square/ ➡️ Problem açıklaması: You are given coordinates, a string that represents the coordinates of a square of … Continue reading Leetcode Çözümleri | Determine Color of a Chessboard Square

Leetcode kolay seviyede Linked List soruları – 1. Kısım

Leetcode içerisindeki Linked List veri yapısı ile ilgili kolay soruları çözüyoruz. Çözdüğümüz soruların linkleri: 1290. Convert Binary Number in a Linked List to Integer: https://leetcode.com/problems/convert-binary-number-in-a-linked-list-to-integer/ 876. Middle of the Linked List: https://leetcode.com/problems/middle-of-the-linked-list/ 206. Reverse Linked List: https://leetcode.com/problems/reverse-linked-list/ 21. Merge Two Sorted Lists: https://leetcode.com/problems/merge-two-sorted-lists/

Leetcode Çözümleri – Sum of Unique Elements

Leetcode içerisinde bulunan “Sum of Unique Elements” sorusunun açıklaması ve çözümü. Bu soruda sizi verilen bir tam sayı dizisi içerisindeki unique elemanların toplamını bulmanız isteniyor. ► LeetCode 1748. Sum of Unique Elements: https://leetcode.com/problems/sum-of-unique-elements/ ► Problem açıklaması: You are given an integer array nums. The unique elements of an array are the elements that appear exactly … Continue reading Leetcode Çözümleri – Sum of Unique Elements

Leetcode Çözümleri – Shuffle String

Leetcode içerisinde bulunan “Shuffle String” sorusunun açıklaması ve çözümü. Bu soruda sizi verilen bir string‘in her bir karakteri, yine bir tam sayı dizisi olarak verilen index’lerde olacak şekilde shuffle etmeniz isteniyor. ► Leetcode 1528. Shuffle String: https://leetcode.com/problems/shuffle-string/ ► Problem açıklaması: Given a string s and an integer array indices of the same length. The string … Continue reading Leetcode Çözümleri – Shuffle String

LeetCode Çözümleri – Sum of Digits in Base K

LeetCode içerisinde bulunan “Sum of Digits in Base K” sorusunun açıklaması ve çözümü. Bu soruda sizi verilen bir sayının, verilen bir taban’da karşılığının rakamları toplamı soruluyor. ► LeetCode 1837. Sum of Digits in Base K: https://leetcode.com/problems/sum-of-digits-in-base-k/ ► Problem açıklaması: Given an integer n (in base 10) and a base k, return the sum of the … Continue reading LeetCode Çözümleri – Sum of Digits in Base K

LeetCode Çözümleri – Check if the Sentence Is Pangram

LeetCode içerisinde bulunan “Check if the Sentence Is Pangram” sorusunun açıklaması ve çözümü. Bu soruda sizi verilen string‘in pangram, yani ingilizcedeki küçük harflerin en az bir defa bulunduğu bir string olup olmadığı soruluyor. ► LeetCode 1832. Check if the Sentence Is Pangram: https://leetcode.com/problems/check-if-the-sentence-is-pangram/ ► Problem açıklaması: A pangram is a sentence where every letter of … Continue reading LeetCode Çözümleri – Check if the Sentence Is Pangram

LeetCode Çözümleri – Thousand Separator

LeetCode içerisinde bulunan “Thousand Separator” sorusunun açıklaması ve çözümü. Bu soruda sizi verilen bir tam sayı için geriye binlik ayıracı olarak nokta koyduğunuz string halini döndürmeniz isteniyor. Maalesef videoyu kaydederken bazı donmalar olmuş, kusura bakmayın. ► LeetCode 1556. Thousand Separator: https://leetcode.com/problems/thousand-separator/ ► Problem açıklaması: Given an integer n, add a dot (“.”) as the thousands … Continue reading LeetCode Çözümleri – Thousand Separator

LeetCode Çözümleri – Determine if String Halves Are Alike

LeetCode içerisinde bulunan “Determine if String Halves Are Alike” sorusunun açıklaması ve çözümü. Bu soruda sizi verilen bir string‘in ilk ve ikinci yarısındaki ünlü harf sayılarının eşit olup olmadığını bulmanız isteniyor. ► LeetCode 1704. Determine if String Halves Are Alike: https://leetcode.com/problems/determine-if-string-halves-are-alike/ ► Problem açıklaması: You are given a string s of even length. Split this … Continue reading LeetCode Çözümleri – Determine if String Halves Are Alike